495010318

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

 

Vítejte na histo.jex.cz

1945

Berlím

Maršál Žukov předložil Stalinovy dne 8.března 1945 plán útoku. Byl jednoduchý a přepopkladaný. 1 běloruský font Žukova zaútočil od řeky Odře do Seelowských vyšín co Hitler předpokládal. Proti sobě naposledy stáli dvě armády ,které ještě 5 roků spádky byli spojenci. Němci použily vše co měli to bylo asi 1 500 tanků a 9000 děl. Znaveným vojákům se přidaly mladí i staří dobrovolníci. Samotný útok začal ráno 14.dubna. Ten den začala nejuvěřitelná akce která se zněnila v závod mezi Koněvem a Žukovem které sám Stalin poštval o Berlínskou majestátu což nebyl Hitlerův bunkr ani samotný Hitler byla to budova pro mnohé neznámá (proč jsem neřekl její jméno: to si přečtěte dole) Závod o centrum Berlína vyhrál Žukov.

Vztyčení vlajky na zahadné budově.

Tak už víte co to bylo za budovu kdy jenom několik Sověstkých vojáků stoupilo a styčilo vlajku? (dočtětese níž) Vojáci zaútočily rptože chtěly být hrdiny, to jest být vyznamenání řádem Hrdina Sovětského svazu. To měly udělat můži z Žukova 150.střelecké divize. Po 8hodinách boje muži konečně dosáhli střechy budovy. To bylo 30.dubna.1945.

Boje o Berlín skončily 2.května. Při bitvě o Berlín padlo 200 000 německých občanů a vojáků, také sověti měly těžké stráty, a tak neměli náladu prokazovat poraženým jakoukoli milost. 

Budova byla Reichstag (jestli jste to uhádly ,nebo jste to věděly tak víte hodně o druhé světové válce)

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one